Kas yra šiltas langų montavimas?

Šilto langų montavimo sistema Soudal Window Systems - sistema skirta langų montavimui, kurio metu naudojamos poliuretaninės putos, garo ir hidro izoliacinės juostos, savaime besiplečianti juosta bei hermetikai.

Sienos ir lango jungimosi vieta yra labai jautri šilumos praradimui ir drėgmės kaupimuisi, todėl jos sandarinimas yra ypač svarbus.

SWS sistema leidžia atlikti šiltą langų rėmų montavimą (montavimas sluoksniais) ir itin patvarų ir efektyvų langų sujungimų sandarinimą vadovaujantis principu „Sandariau viduje, negu išorėje”.

Šilumos nutekėjimas esant netaisyklingam langų sandarinimui  (nuotrauka ,padaryta termovizoriumi, parodo esančius šilumos tiltelius):

o_sws1 o_sws2

Sienos ir lango jungimosi vieta yra labai jautri šilumos praradimui ir drėgmės kaupimuisi, todėl jos sandarinimas yra ypač svarbus.

Šiltas montavimas (montavimas sluoksniais) priklauso nuo trijų susijusių sluoksnių. Tiktai sausas izoliacijos sluoksnis garantuoja ilgalaikę apsaugą nuo  drėgmės ir pelėsio atsiradimo.

o_sws3

Sandarinimas iš vidaus (garui nepralaidi juosta) sudaro  „apsauginį ekraną” termoizoliaciniam sluoksniui, kuris apsaugo nuo vandens garų ir drėgmės iš pastato vidaus.

Vidurinis sluoksnis (montavimo putos) atlieka garso ir šilumos izoliacijos funkciją.

Sandarinimas iš išorės (garui pralaidi juosta) apsaugo nuo drėgmės patekimo iš išorės, bet tuo pačiu išleidžia vandens garus iš pertvaros.

Šiltas langų montavimas suteikia ne tik šilumos komfortą, bet taip pat apsaugo nuo galimo drėgmės patekimo į sandarimo bei statybines medžiagas  ir taip apsaugo nuo pelėsio atsiradimo sujungimuose tarp lango ir sienos, bei sienų sušalimo žiemos periodu.